wykropkowana
Temat: Nietypowe konstrukcje i rozwiązania w bolidach F1
...którą bierzemy z tablic dla powietrza w tym wypadku. Sprawa klarowna, nie ma nad czym rozmyślać. To że dla różnych przepływów ta liczba się zmienia to już pisałem i to wynika z tego wzoru. Możesz mi spokojnie uwierzyć bo nie przeczytałem tego na internecie, tylko nie raz to liczyłem Na równaniu Naviera-Stokesa (jest w Wikipedii) opiera się większość programów CFD. To właśnie z czysto matematycznych zaokrągleń powstają błędy. Równanie Naviera-Stokesa to równanie matematyczne o którym pisałem, ale sama nazwa mało co komu mówi więc można sobie darować jej przytaczanie. Co do drugiego zdania popieram w 100% Damos'a. Nawiązując do twoich wypowiedzi o tunelu i CFD . CFD -- w programie budujemy wirtualny bolid z bebechami włącznie - puszczamy przez niego WIRTUALNE powietrze . Widzimy jak się układają strugi powietrza na bolidzie ale nie tylko. Możemy zobaczyć jak...
Źródło: wgaleria.f1wm.pl/forum/viewtopic.php?t=652
Temat: Spekulacje nt. przyczyn katastrofy w Smoleńsku
...szarpanie ale w kierunku pociągu a na koniec pociągnięcie za pojazdem. Tak więc przelatujący samolot masą powietrza jaką ciągnął wraz z sobą mógł zmieniać podmuchem ułożenie gałęzi drzew a nasz przyjaciel przyłożył do nich sylwetkę samolotu tak jakby cały czas stały spokojnie, gdy wokół nich przewiał huragan z prędkością 260 km/h. Takiej symulacji zatem podtrzymać się nie da. Nie jestem pewien, czy masz rację tak interpretując równanie Naviera-Stokesa. Samolot, to jednak nie pociąg, a przepływ powietrza wokół skrzydeł winien być dosyć płynny i niezakłócony. Dopiero za krawędzią skrzydeł następuje turbulencja. Może więc kosić krawędzią skrzydła, a raczej w tym przypadku klap, zanim zakłócenie spowoduje ruch gałęzi.
Źródło: eurowybory.platforma.org/forum/index.php?showtopic=26784
Temat: Mechanika Plynow - przeplyw w profilu o przekroju prostokatn
Przychodzi mi tylko na myśl równanie Naviera-Stokesa: gdzie: - lokalna prędkość cieczy, - ciśnienie cieczy, - współczynnik lepkości cieczy, - gęstość cieczy.
Źródło: matematyka.pl/viewtopic.php?t=33572