wykropkowana

Temat: Rozkład wykładniczy
Pokazać, że zmienne , są niezależnymi zmiennymi losowymi, gdzie , są niezależnymi zmiennymi losowymi o jednakowym rozkładzie wykładniczym. Jak to zrobić ? Mój pomysł był taki: Wyliczyć gęstość zmiennych (tutaj 2. rozkład Erlanga), Pokazać: gdzie jest gęstością , a , to gęstości brzegowe. Ale jak wyznaczyć oraz czy nie da się zrobić tego prościej/szybciej ?
Źródło: matematyka.pl/viewtopic.php?t=168310



Temat: Rozkład wykładniczy
Jeśli czasy oczekiwania na obsługę, każdej z osób, są niezależnymi zmiennymi losowymi o tym samym rozkładzie wykładniczym, to jeśli oznaczymy przez zmienną losową opisującą łączny czas oczekiwania dla 16 osób, będzie się ona wyrażała wzorem: . Zatem, jak już pisałem wcześniej: . Myślę niepotrzebną komplikacją byłoby wspominanie, że ma rozkład Erlanga.
Źródło: matematyka.pl/viewtopic.php?t=65045


Temat: Rozkład wykładniczy
Majorkan, to nie jest niestety dobre rozwiaznie. Niech maja rozklad wykl. z par. , wtedy: ma rozklad Erlanga z odpowiednimi parametrami. Dystrybuanta rozkladu Erlanga nie wyglada przyjaznie, wiec w tym zadaniu mozna skorzystac z centr. tw. granicznego. Dla latwo policzyc i Dokladna wartosc tego prawd., korzystajac z Excel'owej funkcji - rozklad Gamma - wynosi:
Źródło: matematyka.pl/viewtopic.php?t=138239


  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • sylwina.xlx.pl