wykropkowana

Temat: [Hokej na trawie] wątek ogólny, ale głównie Siemianowice ;)
...osłodę, oprócz srebrnych medali, Polakom pozostaje nagroda dla najlepszego gracza turnieju, którą otrzymał kapitan reprezentacji Polski, Piotr Mikuła. Brązowy medal HMŚ w Wiedniu wywalczyli Hiszpanie po zwycięstwie 3:1 z Czechami. Polska - Niemcy 1:4 (1:0) Bramki: Dariusz Małecki (17 min.) - Benedikt Sperling (22 min.), Moritz Fuerste (28 min.), Sebastian Draguhn (37 min.), Oskar Deecke (40 min.). Polska: Mariusz Chyła - Tomasz Dutkiewicz, Robert Grzeszczak - Dariusz Rachwalski, Piotr Mikuła, Tomasz Górny oraz Tomasz Choczaj, Marcin Grotowski, Dariusz Małecki, Tomasz Marcinkowski, Łukasz Wybieralski. Niemcy: Ulrich Bubolz - Timo Wess, Richard Braun - Moritz Fuerste, Tobias Hauke, Sebastian Draguhn oraz Oskar Deecke, Benedikt Sperling, Oliver Korn, Niklas Meinert, Sebastian Biederlack.
Źródło: forum.gkw24.pl/viewtopic.php?t=1261

...szalę zwycięstwa na naszą stronę. Jesteśmy skoncentrowani i niesamowicie zmotywowani. W niedzielę chcemy walczyć o złoto. Tomasz Choczaj: - Czesi zawsze dobrze grali w hokeja halowego. Tutaj, w Wiedniu, byli bliscy nie tylko remisu, ale i zwycięstwa w grupie z Niemcami. My jednak z reguły wygrywaliśmy z nimi. Choć postawili nam wysoko poprzeczkę, byliśmy po prostu lepsi i przekonująco wygraliśmy. Jesteśmy gotowi do walki o mistrzostwo. Robert Grzeszczak: - Czy Czesi byli dla nas trudnym przeciwnikiem? Potrafią grać, ale też czują wobec nas respekt. I choć do przerwy remisowali, to my stwarzaliśmy więcej sytuacji. Mieliśmy też więcej krótkich rogów (Polacy w sumie 5 - Czesi 2 - PAP). Gorzej było z ich wykorzystaniem. Nie strzeliliśmy także pierwszego karnego. Po przerwie było już jednak znacznie lepiej. W najważniejszych momentach Tomasz Dutkiewicz strzelił jednak dwa...